Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod pozorem odwiedzin okradli gospodarza

Data publikacji 28.12.2020

Policjanci zatrzymali trójkę mieszkańców Głogowa, którzy pod pozorem odwiedzin w mieszkaniu seniora, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 4150 złotych oraz dwóch butelek alkoholu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do odwiedzin w mieszkaniu 72-letniego głogowianina doszło w pierwszy dzień świąt. Troje podejrzanych udało się tam z zamiarem dokonania kradzieży. Inicjatorką była 49-latka, która wykorzystała jako powód wizyty, zwrot kluczy do mieszkania. Jej towarzysze mieli stworzyć zamieszanie i wykorzystać dogodny moment do kradzieży. Kobieta wiedziała, gdzie pokrzywdzony przechowuje gotówkę.

Swój zamiar realizowali nieudolnie, ale skutecznie. Już w trakcie kradzieży pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodziei i zażądał od nich zwrotu skradzionych pieniędzy. Gdy to nie poskutkowało, a sprawcy uciekli z gotówką i dwiema butelkami alkoholu, szybko zawiadomił policję. Mundurowi szybko zatrzymali całą trójkę i odzyskali cześć skradzionych pieniędzy. Podejrzani zdążyli już wydać część łupu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony