Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz naruszenie miru domowego

Data publikacji 29.12.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie co najmniej cztery przestępstwa, których dopuścił się w jednej z podkowarskich miejscowości tuż przed świętami. Są to przestępstwa przeciwko mieniu oraz naruszenie miru domowego. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu oraz o naruszenie miru domowego.

27-latek został zatrzymany przez policjantów zaraz po tym, jak wdarł się, około północy, na ogrodzony teren posesji i pomimo żądania właściciela nie chciał go opuścić. Chwilę później funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie po dokładnym sprawdzeniu posesji znaleźli narzędzia i inne przedmioty, które jak się później okazało pochodziły z kradzieży z włamaniem do altanki. Mężczyzna przestępstwa tego dopuścił się jeszcze przed świętami. Jego łupem padła kosa spalinowa, nożyce do żywopłotu, ładowarka do akumulatorów, odkurzacz kominkowy i lampa halogenowa. Właściciel poniesione straty oszacował na blisko 1000 .

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności okazało się, że tej samej nocy 27-latek próbował włamać się również do pomieszczenia gospodarczego.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony