Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas włamania spowodował szkody wielokrotnie przewyższające wartość skradzionych przedmiotów

Data publikacji 30.12.2020

Dzierżoniowscy policjanci błyskawicznie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie się do sklepu spożywczego jednej ze znanych sieci handlowych. Sprawca, aby dostać się do wnętrza budynku, użył bloczka betonowego, powodując przy tym szkody na kwotę ponad 3.5 tysiąca złotych, które znacznie przewyższyły wartość skradzionych przedmiotów.

Dzierżoniowscy policjanci kryminalni w trakcie pełnienia służby zauważyli wybitą witrynę w sklepie spożywczym jednej ze znanych sieci handlowych. Świeże ślady na miejscu zdarzenia świadczyły o tym, iż do przestępstwa najprawdopodobniej doszło tuż przed pojawieniem się funkcjonariuszy.

Do poszukiwań sprawcy włamania oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy zadysponował wszystkie wolne patrole pełniące służbę. Natychmiast podjęte działania przyniosły zamierzony efekt. Mundurowi zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem i odzyskali zrabowane mienie. 25-latek, aby dostać się do wnętrza placówki handlowej użył betonowego bloczka, wyrządzając przy tym znaczne szkody w mieniu. Straty spowodowane podczas włamania - opiewające na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych, znacznie przewyższyły wartość skradzionych przedmiotów.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony