Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna z marihuaną w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 30.12.2020

Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali młodego kierującego toyotą, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Zatrzymany był również poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Głogowie celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających dodatkowo może spędzić w więzieniu kolejny rok.

W godzinach porannych na ul. Al. Rzeczypospolitej w Legnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki toyota. Podczas kontroli mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy 21-latku środki odurzające w postaci suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że narkotyki, które posiadał mieszkaniec głogowa to marihuana.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Głogowie celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara jednego roku pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony