Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast dozwolonych 50 km/h, pędził w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h

Data publikacji 30.12.2020

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierujący osobowym bmw, którego zatrzymali do kontroli drogowej miliccy policjanci. Mężczyzna pędził w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, aż 113 km/h. Za tak rażące wykroczenie drogowe kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym, a przez najbliższe trzy miesiące będzie miał okazję „odpocząć” od prowadzenia pojazdów, ponieważ funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Miejmy nadzieję, że ten okres pozwoli 28-latkowi zrozumieć, jak wielkie zagrożenie na drodze stwarza jazda z tak dużą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

W miejscowości Dziadkowo, w gminie Cieszków, miliccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Autem kierował 28-letni mieszkaniec Krotoszyna. Mężczyzna wykazał się na drodze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, ponieważ w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoim bmw aż 113 km/h. W związku z tak rażącym naruszeniem przepisów, funkcjonariusze ukarali kierowcę wysokim mandatem, a do jego konta dopisane zostało 10 punktów karnych. Ponadto mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jego dokument zostanie teraz niezwłocznie przesłany do właściwego terenowo starosty celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że jeżeli w przypadku trzymiesięcznej utraty prawa jazdy kierowca zdecyduje się wsiąść za kierownicę samochodu, okres zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli pomimo tego kierowca nie zrezygnuje z prowadzenia pojazdu, uprawnienia do kierowania zostaną mu cofnięte. Ich odzyskanie w tej sytuacji wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia wszystkich warunków przewidzianych dla osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu

Powrót na górę strony