Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał zakaz zbliżania się do dziadków. Sylwestra spędzi w areszcie

Data publikacji 31.12.2020

Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który znęcał się nad swoimi dziadkami i złamał nałożony przez sąd zakaz zbliżania się do nich. Został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy, którzy dopuszczają się przemocy wobec najbliższych surowo traktowani są przez prawo. Przekonał się o tym 31-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna w przeszłości znęcał się nad swoimi dziadkami, za co został skazany na karę pozbawienia wolności. Niestety pobyt w więzieniu niczego sprawcę nie nauczył, bowiem zlekceważył sądowy zakaz zbliżania się do swoich bliskich i będąc pod wpływem alkoholu nadal ich nachodził, wszczynał awantury, zachowywał się wulgarnie.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 31-latka i zapobiegli tym samym dalszemu nękaniu seniorów. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a stamtąd prosto do aresztu. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych – tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony