Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 31.12.2020

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do jednego z budynków na terenie miasta. Mężczyźni mieli już przygotowany łup do wyniesienia, jednak szybka reakcja mundurowych zapobiegła kradzieży. Wobec jednego z zatrzymanych – 22-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Okazało się ponadto, że drugi z nich - 24-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W godzinach nocnych funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację, że w jednym z budynków na terenie miasta najprawdopodobniej doszło do włamania. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

Po przybyciu policjantów pod wskazany adres okazało się, że sprawcy wciąż byli w okradanym lokalu i zajmowali się demontażem instalacji grzewczej. Rozmontowane już elementy ogrzewania leżały przygotowane do wyniesienia. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu legnickiego, którzy dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa nie osiągnęli zamierzonego celu i przygotowane do kradzieży mienie pozostało w budynku. Straty jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem opiewają no kwotę 1,2 tysiąca złotych.

W trakcie czynności z zatrzymanymi wyszło również na jaw, że jeden z nich - 24-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast drugi mężczyzna był dobrze znany interweniującym policjantom z dokonywania podobnych czynów. 22-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony