Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł za kierownicę pijany, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i narkotykami w kieszeni

Data publikacji 02.01.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bielawie, w powiecie dzierżoniowskim, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prócz alkoholu w organizmie miał jeszcze wiele na sumieniu. W trakcie interwencji policjanci ujawnili przy nim narkotyki. Ponadto w toku dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał, nie miał wykupionej polisy OC.

Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Bielawy, w powiecie dzierżoniowskim, zatrzymali do kontroli drogowej fiata, za kierownicą którego siedział 26-latek. Przyczyną podjęcia interwencji wobec kierującego był jego styl jazdy, który mógł wskazywać na to, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna między innymi miał duże problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Podejrzenia mundurowych potwierdziły się podczas interwencji podjętej wobec mężczyzny. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie dało wynik ponad 1,2 promila! W trakcie dalszych czynności na jaw wyszły kolejne fakty obciążające 26-latka. W wyniku sprawdzenia zawartości jego odzieży, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Jednak nie był to jeszcze koniec przewinień zatrzymanego. Sprawdzenie pojazdu i kierującego w policyjnych bazach danych wykazało, iż auto nie posiada aktualnej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, a mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się odholowaniem fiata i przewiezieniem zatrzymanego 26-latka do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

mł. asp.. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony