Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawca włamań zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 03.01.2021

Policjanci kryminalni z Chojnowa, w powiecie legnickim, na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego dzięki przeprowadzonej intensywnej pracy operacyjnej przedstawili 14-letniemu wychowankowi młodzieżowego ośrodka wychowawczego dwa zarzuty dokonania włamań i kradzieży mienia na kwotę ponad 10 tys. złotych. O losie nieletniego zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Chojnowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu trafnie zidentyfikowali i zatrzymali 14-letniego wychowanka młodzieżowego ośrodka wychowawczego, który dokonywał włamań na terenie Chojnowa.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, która pozwoliła zgromadzić niezbędny materiał dowodowy, nastolatkowi przedstawiono dwa zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do komórki lokatorskiej i garażu. Łupem zatrzymanego padł rower, sprzęt wędkarski i artykuły budowlane, które łącznie wycenione zostały na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez nieletniego ujawniono i zabezpieczono skradzione mienie, które odzyskano w całości.

14-latek wrócił już do placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego w tej sprawie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło:KMP w Legnicy

 

Powrót na górę strony