Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do jednego z miejscowych marketów

Data publikacji 03.01.2021

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili dane i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, którzy okradli jeden z miejscowych marketów. Zatrzymany 30-latek już wcześniej dopuszczał się podobnych czynów, dlatego sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Kilka dni temu okradziony został jeden ze sklepów na terenie Dzierżoniowa. Sprawcy po uprzednim wypchnięciu okna, dostali się do pomieszczeń magazynowych placówki handlowej, skąd następnie skradli mienie o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Złodziejska para najprawdopodobniej myślała, że pozostanie bezkarna, gdyż zabrali ze sobą rejestrator monitoringu działający w markecie.

Policjanci, gdy otrzymali informację o kradzieży z włamaniem, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Tam funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności procesowych i rozpoczęli działania mające na celu identyfikację i zatrzymanie sprawców. Dzięki intensywnej pracy mundurowych, w przeciągu kilku dni ustalono dane osób odpowiedzialnych za włamanie. 30-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta zostali zatrzymani. Niestety tylko część zrabowanego mienia udało się odzyskać. Zatrzymany był dobrze znany miejscowym policjantom, gdyż dopuszczał się już czynów o podobnym charakterze.

Sąd wobec 30-latka zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem działającej wspólnie i w porozumieniu parze grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp.. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony