Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejażdżka kradzionym samochodem udaremniona przez legnickich policjantów

Data publikacji 04.01.2021

Nawet 10 lat pozbawienia wolność grozi mężczyźnie, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki VW Golf. Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali sprawcę po pościgu, ponieważ kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę najpierw pojazdem, później pieszo.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy trafnie wytypowali sprawcę kradzieży pojazdu. Do przestępstwa doszło jeszcze w grudniu na terenie Wałbrzycha.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że mężczyzna porusza się skradzionym Golfem po ulicach Legnicy. Natychmiast podjęli działania, aby zatrzyma

kierującego. Na jednej z głównych ulic miasta policjanci zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Niestety kierujący widząc zbliżający się radiowóz dający sygnały do zatrzymania pojazdu rozpoczął ucieczkę. Najpierw brawurowo pędził ulicami miasta, aż na wysokości ronda zatrzymał samochód, wysiadł z niego i podjął ucieczkę pieszo. Kryminalni również kontynuowali pościg i zaledwie po kilku minutach zatrzymali mężczyznę. Był to 32-letni mieszkaniec Legnicy. Porzucony pojazd został przez policjantów zabezpieczony.

Zatrzymany 32-latek usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony