Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania

Data publikacji 07.01.2021

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali seniora, który poprzez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem, doprowadził do pożaru swojego mieszkania, narażając tym samym lokatorów jednego z budynków w centrum miasta na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście dzięki szybko przeprowadzonym działaniom służb ratowniczych, nikomu nic poważnego się nie stało.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 65-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w miniony poniedziałek wieczorem mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków w centrum Wałbrzycha. Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. Wtedy to policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębów dymu. Na miejscu strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Sam sprawca zdarzenia, w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla, został przewieziony do szpitala. Na szczęście innych 13 ewakuowanych lokatorów budynku nie doznało obrażeń.

W toku wykonanych dalszych czynności wałbrzyscy policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna rozpalał w piecu. Poprzez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, płomieniami zajęło się całe mieszkanie. 65-latek był trzeźwy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • Na zdjęciu policjant pilnuje zatrzymanego mężczyzny.
  • Na zdjęciu spalone urządzenie.
  • Na zdjęciu wnętrze mieszkania, w którym doszło do pożaru.
  • Na zdjęciu okna mieszkania, w którym doszło do pożaru.
  • Na zdjęciu spalone mienie ruchome wyniesione na zewnątrz.
  • Na zdjęciu okna mieszkania, w którym doszło do pożaru.
  • Na zdjęciu Straż Pożarna podczas akcji gaśniczej.
Powrót na górę strony