Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie z dziećmi na półkoloniach

Data publikacji 12.01.2021

Jeleniogórska policjantka i strażnik miejski w celu przygotowania dzieci do bezpiecznego spędzenia ferii, spotykali się z nimi na półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Tematem przewodnim rozmowy było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu i w szkole. W związku z tym, że tegoroczne ferie różnią się od tych w latach poprzednich, mundurowi zwrócili również uwagę dzieci na zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią Covid-19.

11 stycznia 2021 roku funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - mł. asp. Beata Soulska- Baran oraz Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” spotkali się z dziećmi spędzającymi czas na półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o sytuacjach w których może być zagrożone ich życie i zdrowie. Funkcjonariusze omówili sposoby przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom, w szczególności zwrócili uwagę na:

  • odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia, starali się uwrażliwić dzieci na ochronę życia i zdrowia własnego oraz innych osób;
  • zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na spacerze czy podczas drogi do szkoły;
  • właściwe zachowania w trudnych sytuacjach tj. przypomnienie numerów alarmowych: 112, 998, 999;
  • przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, zachowanie na chodniku, podróżowanie autem (w samochodzie zapinanie pasów, w autobusie - wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza);
  • bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobą „obcą”;
  • właściwe spędzanie czasu wolnego, bezpieczne zabawy na śniegu;

Szczególną uwagę zwrócili na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowali o noszenie elementów odblaskowych w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.

Ponadto funkcjonariusze w związku z epidemią Covid-19 omówili obostrzenia z nią związane.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony