Bieżące informacje

Dwóch kierowców w rękach policjantów - jeden miał cofnięte uprawnienia, a drugi był nietrzeźwy

Data publikacji 12.01.2021

50-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów postanowił wsiąść do samochodu i wyjechać nim na drogę, trafił wczoraj po południu w ręce wałbrzyskich policjantów prewencji. Kolejny kierujący, który nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, został natomiast zatrzymany wieczorem, gdy kierował autem w stanie nietrzeźwości. Obaj za swoje zachowanie mogą trafić do więzienia na 2 lata.

Wałbrzyscy policjanci wyeliminowali w ciągu ostatnich 24 godzin kolejnych dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów, choć bezwzględnie nie powinni tego robić.

Wczoraj po godzinie 14:30 funkcjonariusze prewencji zatrzymali 50-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierował samochodem pomimo wydanej w 2020 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Drugi z zatrzymanych kierowców wpadł w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy wczoraj przed godziną 19:00 w Dziećmorowicach. 68-latek był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 1,5 promila tej substancji w organizmie. Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za czyny, których się dopuścili, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja