Bieżące informacje

Areszt dla sprawcy wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 12.01.2021

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło 8 stycznia br. na ulicy Chojnowskiej w Legnicy. 35-latek kierując volkswagenem golfem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków. Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

8 stycznia br., o godzinie 17:25 na ulicy Chojnowskiej w Legnicy kierujący samochodem marki Volkswagen Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę, która w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Na miejscu policjanci drogówki pod nadzorem prokuratora wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych, natomiast funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy natychmiast podjęli poszukiwania za uciekinierem. Po chwili mundurowi na ulicy Lotniczej ujawnili podpalony samochód, którym poruszał się mężczyzna. Policjanci ugasili palące się wnętrze pojazdu i zabezpieczyli wszystkie ślady pomocne w namierzeniu sprawcy.

W toku podjętych czynności zatrzymano 35-latka. Po badaniu narkotesterem okazało się, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Ponadto legniczanin posiadał w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie.

Wczoraj sąd na wniosek prokuratury wydał postanowienie o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi surowa kara.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja