Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody i zatrzymali sprawcę, który z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu

Data publikacji 13.01.2021

Zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie włamania do piwnic, garaży, wózkowni, altan ogrodowych, kradzieże dwóch samochodów oraz usiłowanie kradzieży dwóch innych pojazdów i motoroweru. Jak ustalili policjanci, 20-latek kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać. Były to głównie rowery, felgi aluminiowe wraz z oponami, katalizatory i narzędzia. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, w tym dwa utracone pojazdy. Straty spowodowane przez 20-latka pokrzywdzeni oszacowali na blisko 31 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni lubińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od pewnego czasu pracowali nad sprawą licznych włamań i kradzieży, do których dochodziło na terenie miasta. Jak ustalili mundurowi, sprawca włamywał się do piwnic, garaży, wózkowni, a także altany ogrodowej. Wynosił wszystko, co później mógł łatwo sprzedać, między innymi narzędzia, akcesoria samochodowe, wiertarki, rowery, felgi z oponami, a nawet butlę gazową.

Intensywna praca operacyjna prowadzona przez funkcjonariuszy w tej sprawie przyniosła oczekiwany efekt w postaci zatrzymania 20-letniego mieszkańca Lubina, który był już wcześniej notowany ze tego typu czyny. Co więcej, w toku dalszych czynności funkcjonariusze wykazali również związek zatrzymanego z przywłaszczeniem 2 samochodów, a także usiłowaniem kradzieży kolejnych dwóch. Kiedy nie udało mu się uruchomić silnika tych pojazdów, z jednego zabrał radio, a z drugiego akumulator.

Ostatecznie na podstawie zebranego materiału dowodowego młodemu mężczyźnie przedstawiono łącznie 18 zarzutów. Lubinianin będzie odpowiadał za liczne kradzieże i włamania. W wyniku podjętych działań policjanci odzyskali część skradzionego przez zatrzymanego mienia, w tym 2 samochody. Łączne straty, jakie spowodował swoją przestępczą działalnością 20-latek, to blisko 31 tysięcy złotych.

Podejrzany był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i jest dobrze znany lubińskim funkcjonariuszom. Mężczyzna będzie już kolejny raz odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony