Bieżące informacje

Rozbój w mieszkaniu. Napastnicy zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Data publikacji 13.01.2021

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o rozbój. Do tego przestępstwa doszło w nocy z 8 na 9 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań w Kowarach. Sprawcy pobili pokrzywdzonych, a następnie ukradli sprzęt audio oraz telefony komórkowe. Teraz za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 21 i 32 lat, którzy podejrzani są o rozbój.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań w Kowarach. Napastnicy siłowo wtargnęli do lokalu, wyrywając drzwi, które następnie wyrzucili do rzeki. W mieszkaniu pobili osoby tam przebywające, a następnie ukradli sprzęt audio oraz telefony komórkowe.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za dokonanie rozboju. Napastnicy byli znani pokrzywdzonym i już następnego dnia zostali zatrzymani. Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia.

Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja