Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania do pomieszczeń gospodarczych

Data publikacji 13.01.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Łupem złodzieja padły między innymi elektronarzędzia, odzież i alkohol o wartości około 8 tysięcy złotych. Za popełnione czyny podejrzany odpowie teraz przed sądem. 30-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna we wrześniu ubiegłego roku dopuścił się 4 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze. Ma on na koncie kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie Osiedla Zabobrze. Jego łupem padło mienie o wartości około 8 tysięcy złotych. Były to między innymi elektronarzędzia, alkohol i odzież.

Powiadomieni o przestępstwach funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 30-latka jako osobę podejrzewaną o włamania. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony