Bieżące informacje

Kierowca groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów podczas interwencji

Data publikacji 13.01.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wypowiadanie gróźb, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie przestępcy zdecyduje teraz sąd.

Do interwencji doszło kilka dni temu na terenie jednej z miejscowości powiatu kłodzkiego. Dyżurny Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymał zgłoszenie o samochodzie pozostawionym przy rowie, który swoim położeniem częściowo blokował przejazd.

Policjanci we wskazanym miejscu zauważyli samochód osobowy, a w nim śpiącego kierowcę. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy chciał uciekać, lecz mundurowi udaremnili mu ten pomysł. Wówczas mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, zaczął się agresywnie zachowywać. Kopał policjantów, a ponadto jednego z nich odpychał i szarpał za mundur. W trakcie interwencji znieważał funkcjonariuszy i wypowiadał groźby pozbawienia życia w ich kierunku. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Dotyczą one kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja