Bieżące informacje

Kierujący miał sądowy zakaz, a jego pasażer był poszukiwany za kradzież z włamaniem

Data publikacji 13.01.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy wczoraj wieczorem zatrzymali dwóch mieszkańców Jedliny-Zdroju w wieku 27 i 21 lat. Starszy z mężczyzn jechał samochodem osobowym pomimo posiadania sądowego zakazu, drugi natomiast był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

12 stycznia około godziny 19:00 na ul. Barbary w Jedlinie-Zdroju policjanci z Głuszycy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej, wybrany w toku obserwacji, samochód osobowy. Mundurowi podejmując czynności kontrolne, od samego początku podejrzewali, że mężczyzna prowadzący pojazd nie powinien siedzieć za jego kierownicą, co potwierdziło się w trakcie legitymowania. Funkcjonariusze ustalili, że 27-latek miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2023 roku. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prowadząc dalsze czynności na miejscu kontroli drogowej, policjanci wylegitymowali również pasażera. W jego przypadku okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym za dokonaną wcześniej kradzież z włamaniem. Tym samym drugi z mieszkańców Jedliny-Zdroju również został zatrzymany i najbliższe 4 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja