Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży sprzętu elektronicznego z kościoła zatrzymani

Data publikacji 14.01.2021

Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 37- letniego mężczyznę, który wraz ze swoją partnerką po porannym nabożeństwie w kościele św. Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim ukradli sprzęt elektroniczny służący do transmisji mszy w Internecie. Okazało się, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

4 stycznia po porannym nabożeństwie w kościele św. Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sprzętu elektronicznego o wartości 2700 , który służył do transmisji mszy w Internecie.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek dwóch sprawców, których funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego szybko ustalili. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali 37- letniego mężczyznę oraz jego 27- letnią partnerkę. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na ustalenie dokonania przez mężczyznę szeregu innych kradzieży, między innymi kradzieży z włamaniem do piwnic oraz kradzieży sklepowych, za które odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony