Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za podpalenie samochodów, sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia oraz mienia

Data publikacji 14.01.2021

Na 3 miesiące do aresztu trafił jeleniogórzanin, który sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia mieszkańców budynku oraz ich mienia. Policjanci ustalili, że podejrzany celowo podpalił dwa samochody, w wyniku czego spaleniu uległ jeszcze inny pojazd oraz uszkodzona została elewacja budynku. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia oraz mienia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna 11 stycznia 2021 roku, około godziny 22.00 po kłótni z rodzicami oblał substancją łatwopalną ich dwa samochody, a następnie je podpalił. W wyniku tego, spalił się inny pojazd stojący na podwórku oraz uszkodzeniu uległa elewacja budynku.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już wobec jeleniogórzanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony