Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad rodziną. Przypominamy, że przemoc domowa jest przestępstwem!

Data publikacji 14.01.2021

Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali 46-latka podejrzanego o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej córki oraz partnerki. Mężczyzna wszczynał awantury, stosował przemoc fizyczną i psychiczną oraz spowodował naruszenie czynności narządów ciała. W innej sytuacji jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad matką konkubiny. Obu podejrzanym grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 46-letni mieszkaniec Legnicy wobec swojej córki oraz partnerki. Jak ustalili funkcjonariusze dramat rodziny trwał od kilku lat. Wszczynanie awantur, używanie wobec domowników słów wulgarnych, obelżywych oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne to była niemal codzienność. Mężczyzna popychał, wykręcał ręce, zadawał uderzenia w różne części ciała, szarpał, podduszał, rzucał na łóżko. Policjant przyjmując od pokrzywdzonej zawiadomienie wydał zakaz zbliżania się do mieszkania, w którym przebywały osoby pokrzywdzone oraz jego bezpośredniego otoczenia. Następnego dnia 46-letni sprawca przemocy domowej trafił do policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego zakazu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom jednoznaczne podstawy, żeby przedstawić 46-latkowi zarzuty. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz naruszenie czynności narządów jej ciała.

W innym zdarzeniu, do którego doszło na terenie Jeleniej Góry policjanci Wydziału Kryminalnego jednego z komisariatów zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad matką konkubiny.

42-latek został zatrzymany podczas interwencji domowej 11 stycznia 2021 roku, zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Jak ustalili policjanci, gehenna kobiety trwała kilka miesięcy. Mężczyzna nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję. Wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał kobietę, jak również groził jej pozbawieniem życia. Funkcjonariusze agresora umieścili w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia zgodnie z obwiązującymi przepisami funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazali mu opuścić mieszkanie.

Decyzją sądu mieszkaniec Legnicy został już aresztowany na okres 3 miesięcy. Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeśli jesteś jej ofiarą bądź świadkiem sytuacji, w której ktoś doznaje krzywdy, przekaż informację służbom powołanym do przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy, KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony