Bieżące informacje

Dolnośląscy policjanci przechwycili kolejne porcje narkotyków

Data publikacji 14.01.2021

Kolejne skuteczne działania dolnośląskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową. Ich efektem są zatrzymania osób, które posiadały substancje odurzające oraz kierowały pojazdami, będąc pod ich wpływem. W ręce mundurowych z Wrocławia wpadł mężczyzna, który w pojeździe i mieszkaniu miał blisko 6 tysięcy porcji handlowych marihuany. Z kolei wałbrzyscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem substancji zabronionych i posiadał je również przy sobie. W Bogatyni natomiast policyjna kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 28-latka, który miał orzeczone 6 zakazów prowadzenia pojazdów, a do tego miał przy sobie narkotyki.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy podczas służby na terenie Bogatyni, w powiecie zgorzeleckim, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 28-latek siedzący za kierownicą posiada aż 6 czynnych sądowych zakazów kierowania pojazdami. Dodatkowo w wyniku podjętych czynności mundurowi zabezpieczyli u niego woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest to marihuana w ilości, z której można by przygotować niemal 30 porcji handlowych tego narkotyku. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W powiecie wałbrzyskim funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka, który kierował samochodem osobowym w miejscowości Borówno. Podczas interwencji policjanci zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje, dlatego postanowili sprawdzić, czy nie znajduje się pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Podczas rozmowy z mundurowymi mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego sam przyznał się, że wcześniej zażywał środki odurzające w postaci marihuany. Okazało się, że miał również przy sobie tę substancję zabronioną. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy. Zlecili także placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia, czy kierujący jechał pod wpływem narkotyków.

We Wrocławiu zabezpieczenie przez policjantów dużej ilości narkotyków również miało swój początek podczas kontroli drogowej, której został poddany 29-letni kierujący skodą. Powodem przeprowadzenia kontroli było nienaturalne i nerwowe zachowanie mężczyzny wywołane widokiem funkcjonariuszy. Podczas spotkania z mundurowymi 29-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a jego ręce mocno się trzęsły. Ponadto nie chciał on współpracować z policjantami ani z nimi rozmawiać. Szybko okazało się, co było tego powodem. Funkcjonariusze w rzeczach mieszkańca Głogowa, ujawnili worek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Substancją tą okazała się być marihuana w ilości blisko 4 tysięcy porcji handlowych. W toku dalszych czynności policjanci wraz z kierującym pojechali do miejsca jego zamieszkania, gdzie dokonali kontroli zajmowanych przez niego pomieszczeń. Czynności te przyniosły efekt w postaci ujawnienia kolejnych porcji narkotyków. Łącznie przy okazji realizacji tej sprawy mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji handlowych marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu, KMP w Wałbrzychu, KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja