Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie między innymi za kradzież telefonu i dokumentu, którym się posłużył

Data publikacji 16.01.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież telefonu komórkowego oraz dowodu osobistego, którym to następnie posłużył się jako swoim. W sprawie tej złożył również fałszywe zeznania i sfałszował podpis. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Jeleniej Górze. Teraz mężczyźnie grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, składanie fałszywych zeznań, posłużenie się cudzym dokumentem tożsamości oraz sfałszowanie podpisu na umowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z miejskich parków w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł mu telefon komórkowy. W etui urządzenia znajdował się również dowód osobisty pokrzywdzonego. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że skradziony telefon 30-latek zastawił w jednym z jeleniogórskich lombardów, w którym jako swoim posłużył się skradzionym dowodem osobistym i dodatkowo sfałszował podpis na umowie. Ponadto mężczyzna w sprawie tej kradzieży złożył również fałszywe zeznania.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz jeleniogórzaninowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony