Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny–jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Data publikacji 17.01.2021

W związku ze spadkiem temperatur oraz opadami śniegu na terenie Dolnego Śląska policjanci, często wspólnie z innymi służbami, realizują działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz w niskich temperaturach może być zagrożone. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się takie osoby, przekazują najważniejsze informacje. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Zgłoszenia dokonać można dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub za pośrednictwem narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci w okresie jesienno-zimowym sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne są informowane, gdzie mogą się ogrzać i otrzymać ciepły posiłek.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony