Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali część skradzionego mienia

Data publikacji 17.01.2021

Legniccy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o włamanie do jednego z przedsiębiorstw na terenie miasta. Łupem sprawcy padły m.in. hulajnogi, elektronarzędzia, urządzenia RTV, zestawy narzędzi, a także ubrania. Starty jakie spowodował mężczyzna to kwota 32 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia. O dalszym losie legniczanina zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież mienia z jednego z przedsiębiorstw na terenie miasta. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Legnicy.

Policjanci ustalili, że legniczanin kilka dni temu wyłamał drzwi wejściowe do budynku, skąd ukradł m.in. hulajnogi, piły spalinowe, wiertarki, wkrętarki, głośnik, zestaw narzędzi i kluczy, zestaw śrubokrętów, koszulki, kurtki, bluzy, kuchenki dwupalnikowe, filtry do kawy. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę 32 tys. złotych. Część skradzionego mienia została już odzyskana.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 35-latek wielokrotnie w przeszłości był karany za tego typu przestępstwa. Teraz ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony