Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej, kradzieży i zniszczenia mienia

Data publikacji 19.01.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest między innymi o kradzież rozbójniczą, zniszczenie mienia i kradzież. Przestępstw tych dopuścił się w ciągu jednej nocy na terenie gminy Stara Kamienica. Mężczyzna na miejscu zdarzenia zgubił dowód osobisty, paszport, a także karty płatnicze. Funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie najprawdopodobniej jeszcze inne przestępstwa. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież rozbójniczą, kradzież i zniszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany dopuścił się tych przestępstw w ciągu jednej nocy na terenie gminy Stara Kamienica. Było to z 28 na 29 grudnia ubiegłego roku. 28-latek został przyłapany przez pokrzywdzonych na kradzieży mienia z ich komórek. Jego łupem padła piła elektryczna, taczka, a także kable elektryczne i pompa do wody. Mężczyzna w celu utrzymania skradzionych rzeczy poszarpał się z pokrzywdzonymi, a następnie udało mu się uciec. Kilka godzin później wrócił i zniszczył samochód jednego z mężczyzn, którzy wcześniej próbowali go zatrzymać. Na miejscu zgubił jednak dokumenty. Był to dowód osobisty, paszport i karty płatnicze. Okazuje się, że tej samej nocy ranił on w rękę mężczyznę dostarczającego towar do sklepu. Powodem ataku na niego było to, że pokrzywdzony zauważył, jak desperat próbuje okraść jego samochód.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ten ma na koncie najprawdopodobniej jeszcze inne przestępstwa. Obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony