Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbił boczną szybę autobusu. Chwilę później był już w rękach policjantów

Data publikacji 19.01.2021

Funkcjonariusze Zespołu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zaistniałym zdarzeniu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Szczawna-Zdroju, który w godzinach nocnych rozbił jedną z bocznych szyb w autobusie komunikacji miejskiej. Teraz podejrzany może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

W miniony weekend wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie od kierującego autobusem komunikacji miejskiej o uszkodzeniu bocznej szyby w kierowanym przez niego pojeździe. Funkcjonariusze zespołu wywiadowców niezwłocznie po otrzymaniu rysopisu mężczyzny, który miał rozbić szybę, rozpoczęli jego poszukiwania. Okazało się, że podejrzany nie zdążył uciec daleko. Policjanci zauważyli go w rejonie pl. Grunwaldzkiego.

Sprawcą zniszczenia mienia okazał się 19-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju. Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna działał z pobudek chuligańskich, rażąco lekceważąc porządek prawny. W trakcie podróży pojazdem doprowadził do sprzeczki z kierowcą autobusu i poddenerwowany złapał za młotek do awaryjnego wybijania szyb i uszkodził jedną z nich, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 19-latka zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony