Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 20.01.2021

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki renault podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych czynności okazało się, że 35-latek miał środki odurzające i prowadził samochód będąc pod ich wpływem. Z kolei funkcjonariusze powiatu głogowskiego zatrzymali 31-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleziono amfetaminę i marihuanę. W obu sprawach zabezpieczono ponad 760 porcji nielegalnych substancji oraz tabletki ekstazy. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a przy znacznych ich ilościach zagrożenie zwiększa się do 10 lat.

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas patrolu miasta zauważyli pojazd marki renault, który nie miał włączonych świateł mijania. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, który podejrzewany był o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków oraz posiadał przy sobie woreczek foliowy z krystaliczną substancją.

35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażowych zabezpieczyli u zatrzymanego łącznie ponad 220 działek handlowe metamfetaminy, 2 tabletki ekstazy, kilka działek marihuany, wagę elektroniczną oraz substancje wykorzystywane do zwiększania objętości narkotyków.

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

W innej sytuacji głogowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze odnaleźli znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 540 porcji marihuany i amfetaminy.

Podejrzany przyznał się do posiadania narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został objęty policyjnym dozorem.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a przy znacznych ich ilościach zagrożenie zwiększa się do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu i KPP w Głogowie

 

Powrót na górę strony