Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Składował niebezpieczne dla zdrowia i życia odpady–został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Data publikacji 21.01.2021

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie intensywnej pracy dochodzeniowo–śledczej i zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha. Podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska lokalnego oraz dla zdrowia i życia ludzkiego odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W dniu 18 stycznie br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, na podstawie intensywnej pracy dochodzeniowo–śledczej i zgromadzonego materiału dowodowego, zatrzymali 67–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska lokalnego oraz dla zdrowia i życia ludzkiego odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego.

W toku postępowania policjanci ustalili, że proceder gromadzenia odpadów trwał już od dłuższego czasu. Aby mieć pewność, że materiały gromadzone na terenie działki zlokalizowanej w gminie Kamienna Góra są niebezpieczne, niezbędne było wykonanie odpowiednich analiz i zasięgnięcie opinii specjalistów w tym zakresie. Ich wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowana wolnościowe środki zapobiegawcze oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Jednak ostatecznie o wysokości kary zadecyduje sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony