Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wielka radość chłopca z odzyskanego roweru, który był prezentem urodzinowym–zatrzymany przez policjantów „recydywista” usłyszał już zarzuty

Data publikacji 21.01.2021

Mieszkaniec Kłodzka, który dostał rower w prezencie urodzinowym, nie zdążył się nim nacieszyć. Miał on dla chłopca ogromną wartość, a został skradziony z klatki schodowej. Intensywne poszukiwania noworudzkich policjantów przyczyniły się do odzyskania roweru, a sprawca za tą kradzież będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie odzyskali rower skradziony z jednej z klatek schodowych, a należący do 11–letniego chłopca, który dostał go w prezencie na urodziny. Dla chłopca miał on ogromną wartość. Bardzo się z niego cieszył, jednak nie długo, gdyż został skradziony z klatki schodowej.

Po otrzymaniu informacji o włamaniu, poprzez uszkodzenie zamka elektromagnetycznego w drzwiach do budynku wielorodzinnego i kradzieży roweru, policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W wyniku prowadzonych działań, już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili sprawcę przestępstwa, zatrzymali 37-letniego mężczyznę i zabezpieczyli przy nim skradziony wcześniej rower o wartości 1500 zł.

Wykonując dalsze czynności, policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości dopuścił się już tego typu przestępstw. Okazało się, że podejrzany mieszkaniec powiatu kłodzkiego ukradł rower, którym później dojeżdżał do pracy.

Odzyskany jednoślad od razu trafił do 11-letniego chłopca. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. ustalając czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim kącie jeszcze inne przestępstwa. 37-latek był już wcześniej karany za podobne czyny i skazany na karę pozbawienia wolności. Teraz sprawca za swoje czyny ponownie będzie odpowiadał przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jednak podejrzany odpowiadać będzie w ramach tzw. recydywy, dlatego tym razem sąd może wymierzyć karę nawet 15 lat więzienia.

mł. asp.. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja