Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie karnie za zniszczenie flagi państwowej

Data publikacji 27.01.2021

Zdecydowaną reakcją ze strony policjantów zakończyło się wyjątkowo naganne zachowanie 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna zniszczył poprzez podpalenie flagę państwową. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut przestępstwa w tej sprawie. Teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Po południu dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu flagi państwowej na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że sprawca najpierw zerwał flagę państwową z jednego z masztów, a następnie ją podpalił. Po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci w wyniku podjętych czynności szybko ustalili i zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że podejrzany za pomocą zapalniczki podpalił flagę państwową, powodując jej zniszczenie.

32-latek usłyszał zarzuty przestępstwa do których się przyznał. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Teraz mężczyźnie za jego czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony