Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED zatrzymała kolejnego pirata drogowego

Data publikacji 27.01.2021

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowanym, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Wczoraj Policjanci z grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy. Funkcjonariusze ujawnili przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa wśród kierowców. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED w służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas działań zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto poruszało się z prędkością 132 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 82 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mężczyzna, który za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego utracił również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania, będą cyklicznie realizowane na drogach całego województwa dolnośląskiego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku


 

Powrót na górę strony