Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane trzy auta i zatrzymana kobieta podejrzana o kradzież jednego z nich

Data publikacji 29.01.2021

Jednym z priorytetów dolnośląskich policjantów jest walka z przestępczością samochodową. Funkcjonariusze każdego dnia starają się przeciwdziałać kradzieży aut, zatrzymywać osoby trudniące się tym procederem, a także odnajdywać utracone pojazdy. W ostatnich dniach działania mundurowych z Dolnego Śląska doprowadziły do odzyskania trzech skradzionych wcześniej samochodów i zatrzymania kobiety podejrzanej o kradzież jednego z nich.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku podjętych intensywnych działań, ustalili, a następnie zatrzymali 27-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili policjanci, kobieta w październiku ubiegłego roku włamała się do jednego z garaży na terenie miasta, skąd ukradła auto wraz z kartami płatniczymi właściciela. Jak się później okazało, kartami posłużyła się kilka razy, płacąc nimi za zakupy. Straty spowodowane jej działaniem pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali utracony pojazd i obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 27-latka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

We Wrocławiu policjanci tamtejszej drogówki podczas kontroli terenów przyległych do głównych ciągów komunikacyjnych zauważyli osobowe audi. Auto od razu wzbudziło zainteresowanie mundurowych ze stolicy Dolnego Śląska. Pojazd stał zaparkowany na popularnym parkingu przy autostrady A4, był uszkodzony, a w środku nikogo nie było. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić audi, w tym numer VIN, w policyjnych systemach teleinformatycznych. Wynik okazał się potwierdzeniem przypuszczeń doświadczonych policjantów - samochód został pod koniec ubiegłego roku skradziony na terenie powiatu zgorzeleckiego. Dzięki działaniom wrocławskich mundurowych będzie mógł wrócić do właściciela.

W Lwówku Śląskim policjanci kryminalni z tamtejszej komendy, w wyniku podjętych działań operacyjnych, ustalili miejsce, gdzie znajdował się skradziony dwa dni wcześniej volkswagen. Pojazd, który „zniknął” z parkingu w Lubomierzu, funkcjonariusze odnaleźli w kompleksie leśnym na terenie powiatu zgorzeleckiego. Po wykonaniu niezbędnych czynności samochód przekazano właścicielowi. Na chwile obecną trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców jego kradzieży

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze, KMP we Wrocławiu i KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony