Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanych przez policjantów powiatu wałbrzyskiego dwóch sprawców kradzieży z włamaniami

Data publikacji 31.01.2021

Dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc trafiło w ręce policjantów z tej miejscowości. Zatrzymani recydywiści kolejny raz odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniami, których dokonali w ostatnich tygodniach na terenie powiatu wałbrzyskiego. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 2 miesięcy. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Boguszowscy funkcjonariusze w ostatnich dniach pracowali nad sprawami włamań do mieszkań oraz domku jednorodzinnego. W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych policjanci ustalili, że za przestępstwami stoi dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc, którzy byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa i mają za sobą pobyt w więzieniu. Mężczyźni w wieku 32 i 42 lat zostali zatrzymani, kiedy ukrywali się w nielegalnie zajętym pustostanie przy ul. Głównej w tej miejscowości.

W toku czynności procesowych wykonanych z zatrzymanymi mundurowi udowodnili podejrzanym dokonanie włamania do mieszkania przy ul. Strażackiej, skąd zginęły dokumenty 81-letniego lokatora oraz portfel z pieniędzmi i kurtka. Obaj mężczyźni odpowiedzialni byli również za kradzież z włamaniem do mieszkania przy ul. Głównej skąd zginęły elementy centralnego ogrzewania o wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. Policjanci z Boguszowa-Gorc postawili podejrzanym również zarzut włamania do domku jednorodzinnego przy ul. Kilińskiego. Stamtąd natomiast zginęły m.in. elektronarzędzia.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych dalszych działań operacyjnych ustalili miejsce ukrycia części skradzionych przez sprawców przedmiotów i zabezpieczyli je. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 15, ponieważ działali w warunkach powrotu do przestępstwa. Najbliższe dwa miesiące 32 i 42-latek spędzą w areszcie śledczym.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony