Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój dla 5 złotych i alkoholu. Sprawca zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 03.02.2021

Do policyjnego aresztu trafił młody mężczyzna, który podejrzany jest o uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców Ścinawy. Dodatkowo sprawca odpowie za usiłowanie rozboju na kobiecie i dwóch mężczyznach. Napastnik od dwójki pokrzywdzonych żądał wydania pieniędzy w kwocie 5 złotych, a od jednego z nich alkohol. Mężczyzna ukrywał się przed stróżami prawa. Policjanci zatrzymali go kilka dni po dokonaniu przestępstwa. Za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie przyjęli zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta o uszkodzeniu jego ciała. Policjanci natychmiast podjęli działania i ustalili, że pokrzywdzony 29 - latek został zaatakowany i pobity. Napastnik bez żadnego powodu zaczepił go i uderzył, a następnie uciekł.

Pracujący nad sprawą policjanci, w wyniku podjętych działań operacyjnych oraz na podstawie relacji świadków i własnych informacji, ustalili kto może stać za tym przestępstwem. Okazało się również, że ten sam sprawca usiłował dokonać rozboju na dwóch mężczyznach i kobiecie. Do tych przestępstw doszło na terenie parku miejskiego, a także na jednej z ulic w Ścinawie. Jak ustalili śledczy, sprawca podszedł do 53 – letniej kobiety i grożąc jej użyciem przemocy, zażądał wydania pieniędzy w kwocie 5 złotych. Łupu swojego nie otrzymał, gdyż został spłoszony przez innego przechodnia.

Chwilę później, również w parku, podejrzany usiłował dokonać rozboju na 33 – latku. Zażądał wydania mu przez pokrzywdzonego 5 złotych. Tym razem napastnik użył wobec swojej ofiary przemocy, uderzając zaskoczonego mężczyznę w głowę. W tym przypadku również nie wzbogacił się na czyjejś krzywdzie, gdyż pokrzywdzony nie posiadał przy sobie pieniędzy.

Kolejna ofiara rozbójnika to mieszkaniec powiatu lubińskiego, którego agresor uderzył, a następnie żądał wydania mu piwa. Kiedy pokrzywdzony próbował się bronić, został pobity przez napastnika.

W wyniku działań ścinawskich policjantów, bardzo szybko ustalono sprawcę.  24-letni mieszkaniec gminy był już wcześniej notowany. Mężczyzna mimo tego, że ukrywał się przed stróżami prawa, został namierzony i zatrzymany na jednym z ogrodów działkowych na terenie powiatu lubińskiego. Za swój czyn napastnik odpowie przed sądem. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Z uwagi na to, 24 – latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy – a więc powrotu do przestępstwa, kara może być znacznie wyższa.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony