Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 3 promile alkoholu w organizmie i orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami na 7 lat, usiadł za kołem kierownicy w tak trudnych warunkach drogowych

Data publikacji 09.02.2021

Ani obfite opady śniegu, ani trudne warunki drogowe, nie powstrzymały wczoraj niektórych kierowców od wsiadania za kierownicę w stanie upojenia alkoholowego. Niektórzy z nich kierowali mając na koncie sądowy zakaz. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek. Piłeś-nie jedź.

Wczoraj rano dzielnicowi z kłodzkiej komendy podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Styl jazdy kierowcy po śniegu wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu, ponieważ jechał tzw. zygzakiem. Po zatrzymaniu okazało się, że 45-latek jest kompletnie pijany i dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania autem. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało bowiem, że kierowca posiada sądowy zakaz do kierowania pojazdami orzeczony na 84 miesiące! Po sprawdzeniu trzeźwości mężczyzny wyszło też, że ma 3 promile alkoholu w organizmie!

45-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Przypomnijmy, że niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony