Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania pomocowe w ramach akcji „ZIMA 2020/2021”. Ty też nie bądź obojętny!

Data publikacji 10.02.2021

Dzielnicowy ze Złotoryi wspólnie z pracownikami ośrodka pomocy społecznej odwiedzili mieszkańców z terenu gminy wiejskiej Złotoryja. Wspólne działania realizowane były w ramach akcji „ZIMA 2020/2021”, która prowadzona jest w celu zapewnienia pomocy osobom bezdomnym, bezradnym i narażonym na działanie niskich temperatur powietrza. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach każdy może pomóc!

Dzielnicowy i pracownicy socjalni skontrolowani dziewięć miejscowości z terenu gminy wiejskiej Złotoryja, gdzie oferowali pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i samotnie mieszkającym. Funkcjonariusze przekazywali również niezbędne informacje o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur powietrza oraz dotyczące miejsc, gdzie można uzyskać pomoc i wsparcie. Wszystko po to, aby w okresie zimowym zminimalizować niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez te osoby. Pamiętajmy, że w czasie długo utrzymujących się ujemnych temperatur, zagrożone są także osoby nietrzeźwe, które znajdują się na wolnym powietrzu bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają one zimna, przez co są bardziej narażone na wychłodzenie organizmu, a w konsekwencji nawet na śmierć.

Bardzo ważne jest to, że każdy z nas może pomóc takim osobom. Istnieje wiele sposobów, aby informację o osobie zagrożonej wychłodzeniem przekazać odpowiednim służbom. Można skontaktować się ze swoim dzielnicowym, powiadomić strażnika miejskiego, pracownika pomocy społecznej lub skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W nagłych przypadkach należy skorzystać z numeru alarmowego 112 lub powiadomić oficera dyżurnego najbliższej jednostki Policji.

mł. asp.Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony