Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy socjalni pomogli samotnemu mężczyźnie

Data publikacji 13.02.2021

Panująca w Polsce aura – utrzymujące się mrozy oraz duże opady śniegu - są ogromnym zagrożeniem nie tylko dla osób bezdomnych, ale także samotnych, nieporadnych życiowo. Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają i natychmiast reagują na wszelkie sygnały i informacje, które mogą świadczyć o tym, że osoby takie potrzebują pomocy, wsparcia, czy zaangażowania odpowiednich służb. Kilka dni temu mundurowi z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej - przy wsparciu miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej - pomogli samotnie zamieszkującemu w pobliskiej wiosce starszemu mężczyźnie. 74-latek nie mógł wydostać się z miejsca zamieszkania z powodu zasypanej śniegiem drogi dojazdowej do posesji, a na domiar złego skończyły mu się zapasy żywności i pitna woda.

Policjanci z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej udali się do miejsca zamieszkania 74-letniego mieszkańca powiatu, który powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego jednostki, że nie może wydostać się ze swojej nieodśnieżonej - znacznie oddalonej od drogi głównej – posesji. Ponadto nie ma już wody pitnej i jedzenia. Na miejscu funkcjonariusze rzeczywiście zastali samotnego mężczyznę, odciętego od świata, bez zapasów żywności i wody, mieszkającego w ciężkich warunkach. Od razu przystąpili do organizowania mu wszelkiej, niezbędnej pomocy, angażując do tego odpowiednie służby.

Jeszcze tego samego dnia firma zajmująca się odśnieżaniem dróg gminnych - odśnieżyła drogę dojazdową do posesji mężczyzny, a pracownicy miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej zakupili niezbędne produkty żywnościowe, które to następnie policjanci zawieźli potrzebującemu. Aktualnie mężczyzna został objęty stałym programy pomocowym - realizowanym przez OPS w Bystrzycy Kłodzkiej.

Pamiętajmy, że panująca obecnie aura pogodowa nie sprzyja osobom bezdomnym, samotnym i nieporadnym życiowo. Zwracajmy uwagę na naszych sąsiadów, mieszkańców gmin i powiatów, czy takie osoby są w naszym otoczeniu. Mogą potrzebować pomocy. Czasem wystarczy zwykłe odśnieżenie drogi dojazdowej, napalenie w piecu, czy zrobienie herbaty lub podanie ciepłego posiłku. Jeśli mamy wiedzę na temat takich mieszkańców, zgłośmy to w Ośrodkach Pomocy Społecznej przy danej gminie. To może uratować komuś życie.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło; KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony