Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty włamania do pojazdu i jego kradzież. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 16.02.2021

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do samochodu i jego kradzież. Pojazd zaparkowany był na jednym z parkingów w Bogatyni. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zadecydował o tymczasowy aresztowaniu na 3 miesiące. Jest on dodatkowo podejrzany o kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz cofniętych przez starostę uprawnień. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o włamaniu do pojazdu marki volkswagen i jego kradzież. Samochód pozostawiony był na parkingu przy jednym z marketów na terenie miasta. Policjanci z Rewiru Dzielnicowych bogatyńskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej i procesowej wytypowali, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz jego 25-letniego kolegę podejrzanych o to przestępstwo.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy ujawnili skradziony samochód na terenie gminy. Niestety był uszkodzony i brakowało w nim niektórych części.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Straszy z mężczyzn dodatkowo podejrzany jest o kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz cofniętych przez starostę uprawnień. Wobec niego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony