Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził pożyczkę i sprzęt elektroniczny. Grozi mu kara do lat 8 pozbawienia wolności

Data publikacji 18.02.2021

Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, który podając nieprawdziwe informacje dotyczące zatrudnienia, wyłudził pożyczkę od jednej z instytucji finansowych. Mundurowi wykazali również związek młodego mężczyzny z dwukrotnym zawarciem umowy z różnymi firmami w celu wyłudzenia sprzętu elektronicznego, za który nie zamierzał płacić. Teraz za oszustwa wałbrzyszanin może trafić do więzienia na 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności operacyjne dotyczące wyłudzeń różnego rodzaju pożyczek i kredytów na terenie miasta, zatrzymali 21-letniego wałbrzyszanina. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w październiku zeszłego roku w jednej z działających na terenie Wałbrzycha instytucji finansowych złożył fałszywe zaświadczenie, w którym wskazał fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia i w ten sposób otrzymał kilkuset złotową pożyczkę.


W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, że podejrzany w 2019 roku podpisał umowę ratalną z jednym z ogólnopolskich banków na zakup konsoli do gier o wartości 1400 złotych, a także - po podpisaniu umowy - pobrał dwa telefonu komórkowe o wartości 3 tysięcy złotych od jednej z firm telekomunikacyjnych.


21-latek usłyszał już zarzuty oszustwa, gdyż miał świadomość, że nie zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań, a jego celem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu gotówkę oraz mienie o łącznej wartości 1,7 tysiąca złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Mężczyźnie za czyny, których się dopuścił grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony