Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, bo był poszukiwany

Data publikacji 18.02.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwa. Nieodpowiedzialny mężczyzna to mieszkaniec powiatu strzelińskiego.

W miniony wtorek (16 lutego br.), w godzinach popołudniowych policjanci strzelińskiej drogówki prowadzili kontrole na terenie całego powiatu. W trakcie wykonywania czynności służbowych w miejscowości Wiązów przy ul. Strzelińskiej mundurowi dostrzegli samochód osobowy marki Peugeot, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd dając kierowcy sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Jednak kierowca przyspieszył i zaczął uciekać, dlatego policjanci ruszyli w pościg.

W tym samym czasie oficer dyżurny do podjętych działań zadysponował drugi patrol będący wówczas na terenie miasta. Brawurowa jazda nieodpowiedzialnego kierowcy zakończyła się tuż przy ogródkach działkowych na ulicy Spacerowej. Tam mężczyzna porzucił samochód i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Jednak bezskutecznie, gdyż policjanci bardzo szybko dogonili uciekiniera.

Zatrzymany kierujący to 62-letni mieszkaniec pow. strzelińskiego. Sprawdzenia w systemach policyjnych wykazały, że jest on osobą poszukiwaną przez wrocławski sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwa. Kierowca swój piracki rajd będzie musiał wyjaśnić przed sądem. Dodatkowo musi liczyć się z zarzutami, za które grozi nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Strzelinie

Powrót na górę strony