Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafił szóstkę w policyjnej kumulacji

Data publikacji 19.02.2021

Funkcjonariusze z komisariatu Policji Wrocław-Ołbin zatrzymali mężczyznę, który kompletnie zlekceważył obowiązujące przepisy, narażając siebie, pasażerów pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Mężczyzna chwilę przed godziną 23.00 przejechał obok radiowozu nie korzystając ze świateł. Był to jednak początek jego problemów. Kierujący popełnił zarówno szereg wykroczeń jak i dwa przestępstwa drogowe. Ponadto okazał się być poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Chwilę przed godziną 23.00 uwagę policjantów z Wrocławia przykuł kierujący osobowym Chevroletem, który pomimo panującego zmroku poruszał się bez włączonych świateł. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, aby przerwać tą niebezpieczną jazdę i sprawdzić czym jest ona podyktowana. Policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, które ten zlekceważył, kontynuując jazdę. Funkcjonariusze wyprzedzili pojazd, zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą podróż.

Policjanci podbiegli do zatrzymanego pojazdu, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Zauważyli, że kierujący nie korzysta z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, ale jak się po chwili okazało, popełnione wykroczenia to jego najmniejsze zmartwienia i to nie one były powodem ucieczki.

Pierwszym z nich był zapewne wypity wcześniej alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila tej substancji w jego organizmie. W myśl obowiązujący przepisów jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów i kilkukrotnie podawał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Kiedy policjanci ustalili personalia mężczyzny, wyszło na jaw dlaczego mężczyzna wprowadzał ich w błąd. Nie miał on bowiem uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Spotkanie z ołbińskimi policjantami zakończyło się przewiezieniem 28-latka do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Całość sporządzonej dokumentacji z interwencji została przekazana do sądu, który to zadecyduje jakie konsekwencje poniesie lekkomyślny kierujący. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony