Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nastolatków odpowie za włamania do altanek, a trzeci zatrzymany za kradzieże sklepowe

Data publikacji 20.02.2021

Kolejni złodzieje wpadli w ręce wałbrzyskich policjantów. Dwóch z nich-zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa–odpowie za włamania do altanek na ogródkach działkowych w Wałbrzychu, a kolejny–ujęty przez ochronę jednego ze sklepów-za wielokrotne kradzieże w tej samej placówce handlowej. Za wymienione przestępstwa przeciwko mieniu przewidziana jest kara do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o dwóch włamywaczach, którzy przeczesują ogródki działkowe znajdujące się w rejonie ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali zaskoczonych nastolatków w wieku 17 i 19 lat. Okazało się, że młodociani przestępcy chodzili od działki do działki, uszkadzali drzwi lub okna w altankach i szukali wartościowych przedmiotów. Ukradli między innymi miedziane, mosiężne i porcelanowe ozdobne dzwonki o wartości tysiąca złotych.

Nastolatkowie noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepów, znajdujących się przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu, 20-latka odpowiedzialnego za wcześniejsze wielokrotne kradzieże. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dokonał czterech podobnych kradzieży w krótkich odstępcach czasu, a wartość start w artykułach chemicznych i spożywczych wyniosła łącznie blisko 800 złotych.

W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany złożył wyjaśnienia. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony