Bieżące informacje

Złodziej kościelnej skarbony został zatrzymany

Data publikacji 22.02.2021

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży skarbonki znajdującej się w jednym z kościołów na terenie miasta. Dzięki szybkiej reakcji policjantów utracone mienie zostało w całości odzyskane i wróciło do kościoła. Sprawca kradzieży przed sądem będzie tłumaczył swoje postępowanie, a jak się okazało, nie był to pierwszy występek przeciwko mieniu jakiego się dopuścił.

W sobotę 21 lutego br. dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży metalowej kasetki z pieniędzmi znajdującej się w kościele przy ul. M.M. Kolbe. Z ustalonych okoliczności wynikało, że mężczyzna tuż po zakończonej mszy podszedł do chrzcielnicy skąd zabrał stojącą tam kasetkę z pieniędzmi. Skradzioną skarbonę schował pod kurtkę, po czym wyszedł z kościoła bocznymi drzwiami.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz dokładnie zebranych od świadków zdarzenia informacji określających rysopis mężczyzny, niecałą godzinę po zgłoszeniu sprawca kradzieży został zatrzymany. 39-latek nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji i mocno zaskoczony uczestniczył w czynnościach wykonywanych przez interweniujących policjantów.

Kolejnym krokiem było odnalezienie porzuconej przez złodzieja skarbony. Policjanci ujawnili ją na jednym z podwórek znajdujących się w okolicy kościoła. Było ona w nienaruszonym stanie i co najważniejsze, nadal w środku znajdowały się pieniądze. Wciąż zamknięta skarbona wróciła do kościoła, a sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Mężczyzna jest znany policjantom i był już kilkakrotnie karany za podobne czyny. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, do którego trafi wniosek o ukaranie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony
Polska Policja