Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalny tytoń i papierosy – wpadł w ręce kryminalnych z komendy wojewódzkiej

Data publikacji 23.02.2021

W miniony weekend policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Usłyszał już w tej sprawie zarzuty i odpowie karnie za to przed sądem.

W miniony weekend policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne w jednej z podwrocławskich miejscowości, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Za jego kierownicą siedział 28-latek, który przewoził w swoim pojeździe krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Po przeliczeniu oraz zważeniu zabezpieczonego przez policjantów nielegalnego towaru okazało się, że mężczyzna przewoził blisko 32 kg krajanki i ponad 5000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT to kwota nie mniejsza niż 22 000 zł.

28-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Sprawę prowadzi komisariat w Długołęce. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: Wydział do walki
z Przestępczością Gospodarczą
KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony