Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, który dodatkowo odpowie za uszkodzenie mienia oraz udzielanie narkotyków

Data publikacji 23.02.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo odpowie on za uszkodzenie mienia oraz udzielanie narkotyków. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności mężczyzna został przekazany do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej wcześniej już kary.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności oraz podejrzany jest o uszkodzenie mienia oraz udzielanie narkotyków.

40-latek poszukiwany był na podstawie postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, według którego miał być zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za przestępstwa narkotykowe. Policjanci uzyskali informację, że przebywa on w jednym z jeleniogórskich mieszkań i tam go zatrzymali.

Okazało się, że mężczyzna dopuścił się jeszcze w styczniu bieżącego roku uszkodzenia mienia. 40-latek zniszczył wówczas drzwi wejściowe do budynku, gdzie mieszka jego znajoma, a w jej mieszkaniu dodatkowo wybił 8 szyb. Pokrzywdzona poniesione straty oszacowała na blisko 5000 zł.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna na przestrzeni ostatniego roku kilkukrotnie sprzedał mieszkańcowi Jeleniej Góry marihuanę. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności został on przekazany do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze w celu odbycia zasądzonej wcześniej już kary.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony