Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dorobiła klucz do drzwi wejściowych i okradła byłego pracodawcę, a pomagał jej kolega, natomiast nastolatek dokonał kradzieży dalmierza i posiadał przy sobie narkotyki – wszyscy w rękach policjantów

Data publikacji 23.02.2021

Kilka dni temu w ręce wałbrzyskich policjantów wpadła kobieta, która dorobiła klucz do drzwi wejściowych pomieszczeń gospodarczych i okradła swojego byłego pracodawcę. Część przedmiotów funkcjonariusze w toku wykonanych czynności odzyskali, zatrzymując do sprawy również pasera. Dwa dni później natomiast komisariat odwiedził nastolatek, który z jednego ze sklepów ukradł dalmierz, a w swoim pojedzie przechowywał narkotyki. Podejrzani odpowiedzą karnie za popełnione przestępstwa.

Kilka dni temu po godzinie 18:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że przy jednej z ulic na terenie miasta ma stać zaparkowany samochód, którym sprawca mógł wcześniej przyjechać na włamanie do jednej z firm. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania 38-latki. Okazało się, że kobieta pracująca wcześniej w wałbrzyskiej firmie, dorobiła klucz do drzwi wejściowych pomieszczeń gospodarczych i wykradła z nich mienie o wartości około 10 tysięcy złotych. W toku wykonanych dalszych czynności w ręce kryminalnych wpadł również paser. 31-latek pomógł w ukryciu i zbyciu skradzionych rzeczy, które ostatecznie w części policjanci zabezpieczyli. Kobiecie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna natomiast może spędzić za kratami więzienia nawet 5 lat.

Dwa dni później nad ranem policjanci prewencji z tego samego wałbrzyskiego komisariatu otrzymali informację od pracowników ochrony jednego z marketów o ujęciu nastolatka, który dzień wcześniej dokonał w tej placówce handlowej kradzieży dalmierza o wartości 520 złotych. Podczas przeprowadzonych czynności mundurowi sprawdzili samochód, którym przyjechał 18-latek i znaleźli w nim skradzione przez młodego wałbrzyszanina mienie. Przy sobie oraz w pojeździe młodociany przestępca ukrawał również marihuanę. Teraz za popełnione czyny może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Zaledwie 2 dni, a wałbrzyscy polcijanci zatrzymali 3 osoby związne z przestepczością przeciwko mieniu. Każde z nich odpowie teraz karnie przed sądem za popełnione czyny.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • odzyskany telewizor
  • odzyskane mienie i kosz metalowy
  • zatrzymany mężczyzna i policjant
  • odzyskane przedmioty w wiklin owym koszu
  • odzyskane mienie
Powrót na górę strony