Bieżące informacje

Zapraszamy na kolejne spotkanie z policjantami w ramach akcji "Senior Online" - 4 marca

Data publikacji 04.12.2023

Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się jak zawsze w poniedziałek - 4 marca 2024 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Policjanci komend powiatowych i miejskich będą łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa.

Koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Tradycyjnie w poniedziałek - czyli 4 marca 2024 roku, w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Serdecznie zapraszamy 4 marca 2024 roku o godzinie 9.00.

BOLESŁAWIEC 

DZIERŻONIÓW

GŁOGÓW

GÓRA 

JAWOR

JELENIA GÓRA

KAMIENNA GÓRA 

KŁODZKO

LEGNICA

LUBAŃ

LUBIN

LWÓWEK ŚLĄSKI

MILICZ

OLEŚNICA

OŁAWA

POLKOWICE

STRZELIN

ŚRODA ŚLĄSKA

ŚWIDNICA

TRZEBNICA

WAŁBRZYCH

WOŁÓW

WROCŁAW

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

ZGORZELEC

ZŁOTORYJA

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w spotkaniach.

Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.94 MB)

Powrót na górę strony